Hakkımızda

Anime Okulu olarak çıktığımız yolda, hedeflerimiz hep hayallerimiz oldu. Tüm dünyada bilinçli bir üretim ve tüketim ürünü haline getirilen “anime” sanatını, ülkemizde de doğru bir şekilde tanımlamak ve bunu hayatımızın bir parçası haline getirmeyi amaç edindik. Ama bunu amaçlarken, “anime” sanatını dışarıdan birebir şekliyle almayı değil, kendi kültürümüzden de parçalar eklemiş olmayı düşledik.

Uzun ve yorucu senelerin ardından, Anime Okulu adlı projemizi T.C. İstanbul Valiliği başta olmak üzere, İstanbul Üniversitesi, Japon Konsolosluğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi kurumlara da birebir aktarma imkanı bulduk. Bazı küçük somut veriler elde etmenin yanında en büyük kazancımızı, bu kültürü böylesine büyük kurumlara dahi tanıtabilmek olarak gördük. Ve bundan sonra da dur durak bilmeyeceğiz. Başta ülkemizdeki “anime” kültürü olmak üzere, dünya üzerindeki “anime” kültürüne de neler katabiliriz diye üretmekten vazgeçmeyeceğiz.

Hali hazırda sosyal medya platformlarımız üzerinden çeşitli aktivitelerle süslenmiş proje hayatımıza, bu site içerisinde de yazılarımızla destek olmayı amaçlamaktayız. Bizim birbirimizi okumaya ihtiyacımız var. Hatta tüm bunların ötesinde, bizi anlamalarını istediğimiz çevremizin de bizi anlamasının en iyi yolunun okumaktan geçtiğini unutmayın. Kalite ve özveri çerçevesinde oluşturacağımız yazılarla, umut ederiz ki bu amaca en iyi şekilde hizmet edebiliriz.

İyi Okumalar 🙂